top of page

Здоров'я дітей в еру цифрових технологій

комп1.jpg

  У наш час цифрові технології мають величезний вплив на дитину. Подобається нам це чи ні, але сучасні технології повністю порушують наші звичні уявлення про навколишній світ. Звичайно не можна заборонити дитині користуватися гаджетами, адже у їх використанні є як недоліки, так і переваги. З одного боку цифрові технології можуть змінити життя майбутніх поколінь, а з іншого, молодше покоління стає залежним від техніки. У міру розвитку технологій у дітей зменшується досвід реального спілкування з однолітками, та ще й з'являються проблеми зі здоров'ям, виникають порушення  ОРА, знижується зір, з'являється зайва вага та навіть ожиріння.

   І тоді у батьків виникає питання «Як бути, заборонити дитині гаджети, чи сподіватися що все минеться?»

   Все досить просто необхідний баланс. Існує багато способів, що допоможуть розвиватися вашій дитині і не загрожуватимуть її здоров'ю ні фізичному, ні психічному:

Обмежуйте час використання дитиною мобільного телефону

Управляючи часом, упродовж якого діти користуються мобільним телефоном, батьки допомагають їм знайти більш здорові заняття. Так діти досягають балансу між використанням технологій і реальними взаєминами з людьми.

Заохочуйте фізичну активність

Надмірний час, який дитина проводить перед екраном комп'ютера або смартфона, призводить до нестачі фізичної активності, надмірної ваги та інших негативних наслідків. Заохочуйте дитину більше часу приділяти фізичним заняттям.

Дотримуйтеся правил здорового харчування 

Слідкуйте за раціоном дитини. Не давайте споживати занадто багато вуглеводів та жирів, заміняйте солодощі на фрукти. І головне ваш власний прикдад.

Звертайте увагу на психічний стан дитини

Психологи вбачають зв'язок між популярністю соціальних мереж і мобільних технологій та зростанням темпів розвитку депресії, тривожності, спроб суїциду в сучасних дітей. Батьки, які знають про симптоми психічних захворювань і дитячих травм, можуть за потреби швидше допомогти дитині.

Навчіть дитину долати стрес

Найбільші проблеми пов’язані не із власне цифровими технологіями, а з тим, що останні чинять на дітей великий тиск, прискорюючи темп їхнього життя. Використання соціальних мереж призводить до того, що діти завжди доступні для спілкування з однолітками й порівнюють себе з іншими. Коли батьки вчать дитину технік медитації й решти способів зниження стресу, вони можуть поліпшити її психічне здоров'я й загальний добробут.

Мотивуйте дитину більше спілкуватися з друзями

Легко подумати, що соціальні мережі розширюють можливості для спілкування та дружніх взаємин дитини з однолітками. Однак серед сучасних дітей і підлітків зростає почуття самотності. Батьки повинні залучати дітей до участі в масових заходах, які забезпечать дитині взаємодію з однолітками.

Вивчайте Інтернет-ресурси, присвячені здоров'ю

Сьогодні в Інтернеті є велика кількість інформації про фізичне та психічне здоров'я дитини. Вивчаючи її, ви можете досліджувати симптоми тривожності або депресії в дитини й дізнатися про те, як запобігти цим розладам.

Використовуйте додатки для смартфона

У наш час розроблено низку додатків для смартфонів, які допомагають батькам і дітям дотримуватися здорового способу життя. Діти вільні обмінюватися даними додатками один з одним, ускладнювати собі завдання тощо.

Установіть для дитини правила поведінки перед сном

Дедалі зростає кількість наукових підтверджень, що використання мобільних телефонів у спальні скорочує час сну. Однак сон вкрай необхідний дітям. Установлюйте правила гігієни сну для всієї родини: наприклад, залишайте мобільні телефони в певному місці поза спальнею.

Розкажіть дитині про те, як відволікатися від мобільного телефону й бути у безпеці

Коли людина використовує мобільний телефон, це відволікає її увагу від інших ситуацій. Наприклад, якщо підліток відволікатиметься на телефонні розмови за кермом, це значно збільшить ризик аварії. Діти повинні розуміти, що їх здоров'я й безпека важливіші, ніж розмова по телефону.

Поясніть дитині, що використання цифрових технологій не завжди означає високу продуктивність

Дослідження показують, що досягнення в галузі цифрових технологій не завжди означають зростання продуктивності. Зокрема, у більшості розвинених країн продуктивність праці знизилася з появою смартфонів. Можливо, смартфони й спрощують наше повсякденне життя, але вони не роблять нас більш ефективними. Продуктивність і успішність дитини залежать від її уміння досягати результатів, а також від наданого вами зворотного зв'язку й підтримки.

Поясніть дитині правила поведінки в Інтернеті

Коли дитина підросте, вам потрібно розглянути з нею такі питання: якою особистою інформацією можна ділитися в Інтернеті, а якою – ні; як допустимо спілкуватися в Інтернеті, а як не варто цього робити; у який спосіб обговорювати в соціальних мережах важливі теми. Спілкуючись в Інтернеті з однолітками, дитині важливо пам'ятати про власну безпеку.

    Дотримуйтесь цих простих порад і ваша дитина буде зростати здоровою та щасливою.

комп 2.jpg
rebenok-i-telefon.jpg
bottom of page