top of page

Як мотивувати дітей з обмеженими можливостями

dity-z-invalidnistyu-ansplesh-14.12_edit

Як мотивувати дітей з обмеженими можливостями

   Всі ми знаємо, що цілеспрямовані, повні ентузіазму діти щасливіше і здоровіше. Але дорослішання з інвалідністю часом може сильно демотивувати. Діти можуть виявляти, що порівнюють своє тіло зі своїми здоровими однолітками або розчаровуються в своїй нездатності легко або швидко виконувати певні завдання. Як батьки дитини з обмеженими можливостями ви можете декількома способами забезпечити, щоб ваша дитина отримувала підтримку, яка їй необхідна, щоб впоратися зі своєю інвалідністю (а не всупереч цьому). 

 

З'ясуйте, що мотивує вашу дитину

   У одних дітей є внутрішня мотивація, у інших - зовнішня. Може бути дуже корисно з'ясувати, що мотивує вашу дитину, оскільки це може вплинути на те, як ви ставите їй завдання.

   Внутрішня мотивація - це коли задоволення від роботи є достатнім досягненням, яке спонукає вас продовжувати старанно працювати. Для дітей з внутрішньою мотивацією включите в свій день періоди відпочинку, а також багато різноманітності, щоб вони підтримували продуктивний і збалансований графік.

   Занадто довго займатися однією справою - або робити одне і те ж день у день - може набриднути, хоча майте на увазі, що деяким дітям може подобатися сам цей розпорядок. У будь-якому випадку допоможіть своїй дитині підтримувати мотивацію, стежачи за тим, що їй подобається, і скорочуючи кількість завдань, які не подобаються.

   Зовнішня мотивація - це коли зовнішня винагорода, така як хороші оцінки, похвала і схвалення, є мотиваторами. Позитивне підкріплення вашої дитини - будь то словесна похвала або якась система заохочень - може допомогти їй зберегти мотивацію. Переконайтеся, що у них також є позитивний соціальний зворотний зв'язок, а їх працьовитість і здібності визнаються їх однолітками (наприклад, в школі, в спортивній секції або на базі відпочинку).

 

mobile_image-c9bf5793b2fb2a3083f7657e362

Заохочуйте дитину займатися спортом

   Паралімпійська спортсменка Софі Уорнер бачить переваги спорту і фізичних вправ для людей з обмеженими можливостями. Вона описує деякі з причин, за якими спорт може бути корисним:

  • Зменшує симптоми: регулярний біг і вправи допомагають стримувати симптоми церебрального паралічу, в тому числі напружені м'язи, втома і проблеми з рівновагою. Вана рекомендує плавання як гарний вид спорту при церебральному паралічі, оскільки воно допомагає подовжити напружені м'язи та сухожилля.

  • Підвищує настрій: зменшення деяких симптомів  інвалідності призводить до підвищення рівня щастя. «Найголовніше - знайти те, що вам подобається», - каже Софія, підкреслюючи важливість заняття багатьма видами спорту, щоб ви могли знайти те, що вам підходить

  • Розвиває дружбу: при вступі в гуртки і клуби, коли ви пробуєте нові види спорту, ви не тільки зустрінете людей, які поділяють прагнення до активності, але також можете зустріти людей з такими ж обмеженими можливостями. Порівнювати записи і чути з перших рук про досвід людей, що опинилися в одній і тій же ситуації, може заспокоювати.

1535376041_zolotonosha1_edited.jpg

Залучіть сім'ю


   Бути єдиною дитиною з обмеженими можливостями в сім'ї - або єдиною дитиною в групі однолітків - може викликати почуття ізоляції. Допоможіть своїй дитині налагодити і підтримувати відносини з оточуючими його людьми, залучаючи сім'ю в лікування, терапію і заняття спортом. Увімкніть терапію в звичайне сімейне життя і постарайтеся адаптувати лікування, щоб в ньому могла брати участь вся сім'я. Відправлення вашої дитини в спортивні клуби може бути важливою частиною цього процесу, оскільки вона може проводити час з іншими однолітками. Все це допоможе вашій дитині зміцнити зв'язки зі своїми братами і сестрами і побудувати відносини з іншими людьми.


   Коли ви намагаєтесь мотивувати свою дитину, пам'ятайте, що кожна дитина індивідуальна. З'ясуйте, що подобається вашій дитині, включіть в її розпорядок нові захоплюючі заняття і зіграйте важливу роль у встановленні міцних відносин з людьми, з якими йому подобається проводити час. Зберігайте підтримку і підбадьорення протягом усього їхнього життя, щоб дитина стала більш щасливою, задоволеною, повною ентузіазму та мотивації.

bottom of page